KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14927206
nr 1492 7206
Alexander Roos
(1895-1973), Sverige
Oljemålning, "Stora Karlsö". Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x64 cm
Alexander Roos, född 1895, död 1973, svensk målare,
Utrop:
500 kr
måndag 26 september 2022
kl 18:48:09